Małgorzata i Krzysztof Nycz RazemNaZawsze

Pomagamy małżeństwom pozbywać się destrukcyjnych kłótni

i budować szczęśliwe małżeństwo oparte o partnerstwo i szacunek

Cześć, tu Małgorzata i Krzysztof Nycz.

Naszym marzeniem jest pomagać parom, by budowały szczęśliwe relacje, a ich dzieci wzrastały w dobrych i przyjaznych domach. 

Nasza historia

 

 Dobrze pamiętamy czas kryzysu małżeńskiego, w którym trwaliśmy przez kilka dobrych lat. Kłóciliśmy się o drobnostki i nie przebieraliśmy w coraz bardziej wymyślnych epitetach. Każdą rozbieżność zdań traktowaliśmy jak cios w serce, odrzucenie i brak szacunku.

W którymś momencie tak zapętliliśmy się w tym procesie, że patrzyliśmy na siebie jak na najgorszych wrogów. To wszystko było dla nas bardzo trudne, a rozwód nie był dla nas dobrym rozwiązaniem. 

Dzisiaj cieszymy się przyjaźnią i harmonią. I choć włożyliśmy sporo pracy nad sobą i naszą relacją, mamy świadomość, że ostatecznie to Bóg uzdrawia i wskazuje najlepszą drogę powrotu do miłości i wzajemnego szacunku.

Stworzyliśmy autorską metodę opartą na doświadczeniu małżeńskim i wiedzy  psychoterapeutycznej, by dzielić się tylko skutecznymi sposobami na szczęśliwe małżeństwo. Jednym słowem,  uczymy tylko tego, co sami skutecznie przećwiczyliśmy na naszej relacji.

Czego o nas nie wiesz: od lat kłócimy się, czy na blacie kuchennym można zostawiać nóż upaprany masłem. Konflikt nie został rozstrzygnięty do dzisiaj. Inna kluczowa kwestia dotyczy odkładania rzeczy na swoje miejsce podczas gotowania, a nie po zakończeniu. W tym temacie również nie udało nam się dojść do porozumienia. Mimo nierozstrzygniętych spraw, my i nasze małżeństwo mamy się dobrze. A nawet z dnia na dzień coraz lepiej. I tak już przez 22 lata.

 

 

 

Nasze wartości i zasady

Wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek

Destrukcyjne kłótnie, które są zewnętrznym objawem niedomagania relacji małżeńskiej przynoszą wiele zniszczeń i bólu. Pomagając parom położyć kres kłótniom, chcemy przywrócić równowagę i szacunek w relacji.

W relacji nie chodzi o to, kto jest winny

Zazwyczaj wchodzimy w nasze małżeństwa będąc na różny sposób niedojrzali. Wynika to po prostu z niezaspokojonych ważnych potrzeb z naszego dzieciństwa. Dlatego w naszej pracy kierujemy się zasadą, że nie szukamy, z czyjego powodu nastąpił kryzys małżeński. Pomagamy małżeństwom wziąć odpowiedzialność za swoją część niedojrzałości i właśnie nad nią pracować.  

Nie ma problemów, których nie da się rozwiązać ...

… pod warunkiem, że obie strony chcą pracować, są cierpliwi i biorą   odpowiedzialność za relację. Dlatego naszych Klientów zachęcamy do poszukiwania motywacji, do której będą mogli się odwołać, kiedy zmiana nie przyjdzie w spodziewanym czasie. 

Duchowość odgrywa olbrzymią rolę w procesie zmiany

Pracujemy holistycznie, zgodnie z zasadą, że człowiek to ciało, emocje, zachowania, ale także sfera duchowa. Uważamy, że zmiana ma tylko wtedy sens, gdy stajemy się takimi, jakimi naprawdę jesteśmy, a nie takimi, jakimi powinniśmy być.

Małgorzata Nycz

Jestem certyfikowanym mediatorem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Moja praca podlega regularnej superwizji. Więcej o mnie przeczytasz tutaj: www.malgorzatanycz.pl

Krzysztof Nycz

Jestem doradcą małżeńskim. Ukończyłem Wydział Zarządzania na Technische Universität Berlin oraz Studium Małżeństwa i Rodziny na Akademii Katolickiej w Warszawie.

 

Sięgnij po kompleksowe wsparcie

Warsztaty małżeńskie

2 dniowe warsztaty „Wolni od destrukcyjnych kłótni” dla małżeństw, które chcą wyrwać się ze szponów bezsensownych kłótni i odbudować swoją relację. Prowadzimy je w oparciu o naszą autorska metodę.

 

Terapia małżeńska

Terapia małżeńska to forma odbudowy relacji rozłożona w czasie. Z sesji na sesję przechodzicie przez Wasze problemy małżeńskie i uczycie się konstruktywnie rozwiązywać konflikty, by odbudować partnerstwo i szacunek.

Terapia indywidualna

Terapia indywidualna to rodzaj pracy nad sobą. Służy temu, byś stała (stał) się tym, kim jesteś, a nie tym, kim chciałabyś (chciałbyś) być.  Może brzmi to dla Ciebie paradoksalnie, ale w taki właśnie sposób prowadzę terapię.

Program Rozwoju Osobistego

Program Rozwoju Osobistego online „Wolna od odpowiedzialności za wszystkich i wszystko” jest skierowany do kobiet, które niosą na swoich barkach zbyt dużo i chcą się od tego uwolnić.  Program przygotowaliśmy w oparciu o naszą autorską metodę.

Masz pytania? Zapytaj nas