Jak wygrać bitwę o myśli? - RazemNaZawsze

Jak wygrać bitwę o myśli?

Trafia do nas coraz więcej par w głębokim kryzysie małżeńskim. Ze smutkiem patrzymy jak bardzo zapętlili się w swojej szarpaninie, stąd dzisiejszy post. Chcemy napisać Wam parę słów o bardzo ważnej bitwie, która toczy się w każdym umyśle. Twoim także. Bitwa ta toczy się o … MYŚLI. ⚔️

Dlaczego ta bitwa jest tak istotna? Ponieważ od jej wyniku zależy szczęście w każdej relacji.

Pewnie pamiętasz chwile, w których Twój umysł zapędził się w snucie różnych scenariuszy: “jak on powie mi, że…, to ja odpowiem mu tak:…” albo ” jak on znowu tego nie zrobi, to ja powiem to…”. Niektórzy z nas mogą całymi godzinami prowadzić tego typu rozmowy z samym sobą. Ale nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji nie jest dla nas obojętne. Nie wiem, czy wiesz, że nasz mózg nie odróżnia faktów od wyobrażeń. Może zdarzyć się nawet tak, że w czasie wyobrażania sobie negatywnych scenariuszy popłyną Ci z oczu łzy. Oznacza to, że odczuwamy emocje w taki sam sposób, jak gdyby to wydarzało się to naprawdę.

Negatywne myśli na temat drugiej osoby wzbudzają w nas emocje, takie jak niechęć, obrzydzenie, odraza, złość, frustracja itp. Ciężko wtedy wykrzesać z siebie życzliwość i sympatię, które warunkują szczęście w relacji. Jeśli podsycasz złe myśli, to tak jakbyś siedział/siedziała na beczce prochu. Wystarczy mała iskierka i 💥BUUUM! A potem dziwisz się, że znowu to się wydarzyło…

💕Nie oznacza to, że jeśli czujemy się szczęśliwi w naszym małżeństwie, wady męża/żony nas nie drażnią. Nic podobnego. Czasami nawet mogą doprowadzić nas do szaleństwa. Jednak nadal pozostaje przekonanie, że mąż/żona zasługuje na szacunek i uznanie. Bo w naszym umyśle bitwę wygrywają nasze dobre myśli!

Możesz powiedzieć: “ale mój mój mąż/moja żona jest tak wredny/wredna, że nie jestem w stanie wykrzesać z siebie odrobiny uznania. I co wtedy?”. W takiej sytuacji masz dwie możliwości: nadal podsycać złe myśli na jej/jego temat 🔥, albo zacząć dostrzegać te cechy, zachowania lub umiejętności, za które możesz ją/jego podziwiać.

W pierwszym przypadku zostaniecie nadal na beczce prochu i już wiesz, co wkrótce najprawdopodobniej się wydarzy.

W drugim, dajesz sobie szansę na rozbrojenie tej bomby💣. I choć na początku może być Ci trudno, z czasem dostrzeżesz ile dobrych spraw wydarza się między Wami. Bo przecież każdy z nas ma wady i zalety. Skąd więc pomysł, żeby dostrzegać tylko wady?

Zacznij od dziś podsycać płomienie sympatii i podziwu do męża/ żony ❤️‍🔥.

Przygotowaliśmy dla Ciebie proste ćwiczenie, żeby ułatwić Ci zrobienie pierwszego kroku. Spróbuj, a przekonasz się, że to łatwe zadanie. Odważ się zrobić ten pierwszy krok. Pozwól wygrać pozytywnym myślom kolejną bitwę na wojnie o szczęście w Twoim małżeństwie.

Link do ćwiczenia tutaj: https://razemnazawsze.pl/bitwa-o-mysli/

Przewiń do góry